CES 2015 | Intel – Všetko SMART.

Minuloročný veľtrh CES 2014 nás primäl vysloviť tvrdenie, že rok 2014 bude rokom smart wearables, teda „inteligentných“ nositeľných gadgetov. A skutočne sa ním stal, i keď, ako to už v technike býva, o rok neskôr je všetko intenzívnejšie. Napríklad aj vďaka Intelu.
Chip od intelu
Pamätáte si na miniatúrny procesor Intel Quark a počítač veľkosti SD karty, ktorý ho používal? Procesorový gigant ide ešte ďalej a predstavil plne funkčnú platformu Curie, ktorá sa vám zmestí medzi prsty. Procesor Quark je samozrejme stále základným kameňom, okrem neho obsahuje platforma podporu Bluetooth Low Energy, šesťosový senzor s akcelerometrom a gyroskopom a napokon 384 kB pamäť určenú na nejaký druh miniatúrneho operačného systému. V napájaní sa počíta buď s dobíjateľnou batériou, alebo malou mincovou. Údaje o energetickej efektivite nie sú známe, ale je jasné, že pôjde o niečo nepredstaviteľne úsporné. Takisto sa dá dosť dobre počítať s tým, že celý „počítač“ bude lacný – Intel určite nebude chcieť príležitosti smart sveta prenechať firme ARM a jej partnerom. Nuž a čo to znamená v praxi? Miniatúrny počítač umožní s malými nákladmi implementáciu v akýchkoľvek hodinkách, náramkoch, okuliaroch, oblečení, domácich spotrebičoch… a v podstate v čomkoľvek. Smart svet, kde budeme mať všetko pod kontrolou, ale zároveň môže mať pod palcom niekto nás, reálne prichádza. To, čo nás na jednej strane fascinuje a na druhej strane desí, sa stáva skutočnosťou. Zostáva nám len jediné – zostať bdelí a používať rozum…

René

Venujem sa prevažne technológiám. Programujem v PHP, VB.Net a C#. Rád si pozriem filmy ktoré využívajú vyspelé technológie. Mám taktiež skúsenosti v Debian/Ubuntu command prompte kedže s nimi pracujem takmer denne.


You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

*

Powered by WordPress | Designed by: free Drupal themes | Thanks to hostgator coupon and cheap hosting
THE - PROGRAMING | Copyright © 2015. All Rights Reserved.
Feedback Form